احیای وال استریت با عقب نشینی ترامپ/ اس اند پی رشد کرد

مقیم/کاهش تنش‌های تجاری با اظهارات امیدبخش ترامپ موجب شد در پایان معاملات روز جمعه شاخص‌های اس‌اندپی و داو جونز، رشد کنند اما سقوط سنگین ان‌ویدیا شاخص نزدک را پایین کشید.

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
گزارش چشم‌انداز بازارهای گاز جهان دسامبر در وین اعلام می‌شود

مقیم/بیستمین نشست وزیران مجمع کشورهای صادرکننده گاز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دبیرخانه این مجمع خلاصه‌ای از یافته‌های چشم‌انداز بازار گاز جهان در سال ۲۰۱۸ را در وین ارائه می‌کند.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
اوپک و غیراوپک برای تثبیت بازار نفت باید همکاری کنند

مقیم/رئیس شرکت ملی نفت لیبی در بیانیه‌ای بر لزوم همکاری تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک تاکید کرد.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
مسئول نشست با تیم ترور خاشقچی آزاد است

مقیم/خبرگزاری رویترز گفت: سعود القحطانی مشاور سابق دربار پادشاهی عربستان سعودی علیرغم اعلام دادستانی مبنی بر انجام بازجویی از وی، هنوز پنهانی به فعالیت خود ادامه می دهد.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
گلوبال تایمز: اروپا بی اعتنا به آمریکا با تهران تجارت می کند

مقیم/روزنامه گلوبال تایمز چین نوشت اتحادیه اروپا دیگر نمی خواهد «تسلیم باج خواهی ها و یکجانبه گرایی آمریکا در عرصه بین المللی شود» و تصمیم به ادامه روابط و مبادلات تجاری با ایران گرفته است.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
عمران خان ساعت اهدای بن سلمان را به خزانه پاکستان تحویل داد

مقیم/درحالیکه خبر پرداخت بسته کمک سه میلیارد دلاری ریاض به اسلام آباد طی روزهای اخیر مورد توجه رسانه های پاکستانی قرار گرفته، خبر تحویل هدیه گرانبهای ولیعهد عربستان به نخست وزیر پاکستان به خزانه این کشور، موج خبری جدیدی در پاکستان راه انداخت.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
باکو فرانسه را به بی احترامی به حقوق بین المللی متهم کرد

مقیم/وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، در واکنش به سفر اخیر «باکو ساآکیان» رئیس منطقه قره باغ کوهستانی به فرانسه ، این کشور را به بی احترامی به موازین حقوق بین المللی متهم کرد .

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
نشست اضطراری درمورد فلسطین وتلاش عرب ها برای عادی سازی روابط

مقیم/اتحادیه عرب در حالی که برخی کشورهای عربی آشکار و پنهان در پی عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هستند، روز گذشته بنا بر درخواست فلسطین، نشستی فوق العاده در سطح نمایندگان کشورهای عضو برگزار کرد.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
مجلس ایتالیا:همکاری با ایران یکی از اولویت های رم است

مقیم/'مارتا گرانده' رئیس کمیسیون خارجی مجلس نمایندگان ایتالیا تاکید کرد: همکاری با ایران در منطقه غرب آسیا قطعا یکی از اولویت های دولت رم است.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
المالکی: عراق باید از تحریم های آمریکا معاف شود

مقیم/نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون عراق خطاب به 'آندرو پیک' مسئول امور عراق و ایران در وزارت خارجه آمریکا خواستار معافیت کشورش از تحریم های یکجانبه آمریکا شد.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
خداحافظی رونی از بازی‌های ملی

مقیم/مهاجم انگلیسی آخرین بازی ملی‌اش را برابر تیم ملی فوتبال آمریکا انجام داد.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
رویترز:هوک شرکت ها و بانک های اروپایی را تهدید کرد

مقیم/ برایان هوک رئیس گروه موسوم به «اقدام ایران» در وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی را در زمینه همکاری با سازو کار مالی اتحادیه اروپا تهدید کرد.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
استقبال صندوق بین المللی از تجارب مالزی در مقابله با فساد

مقیم/کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول در حاشیه سی و سومین اجلاس سران اتحادیه جنوب شرق آسیا 'آسه آن' در دیدار با ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی خواستار کسب تجربیات از مالزی در برنامه های مقابله با فساد مالی شد.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
مقام آمریکایی: شریک بهتر از عربستان نداریم

مقیم/«جیمز جفری» نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور سوریه با حمله به سیاست‌های منطقه‌ای تهران گفت که واشنگتن هیچ «شریک بهتری» از عربستان سعودی برای مقابله با ایران ندارد.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
واکنش شدید مالزی واندونزی به اقدام استرالیا علیه مردم فلسطین

مقیم/ مالزی و اندونزی از اعضای اصلی اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به 'آسه آن' به استرالیا به عنوان شریک گفت وگویی این اتحادیه در مورد انتقال سفارت کانبرا به بیت المقدس و تبعات آن در افزایش اقدامات خشونت بار در اراضی اشغالی هشدار دادند.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
برق عراق، اردن، مصر، سوریه و لبنان به هم متصل شود

مقیم/'محمدعلی حکیم' وزیر خارجه عراق خواستار اتصال شبکه برق این کشور با اردن، مصر، سوریه و لبنان شد.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
رئیس جمهور عراق شنبه به ایران سفر می‌کند

مقیم/رئیس جمهور عراق در صدر هیاتی عالی رتبه شنبه ۲۶ آبان به تهران سفر می‌کند.

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
خورشید مصنوعی در چین ساخته شد

مقیم/محققان چینی یک خورشید مصنوعی ساخته اند که دمای آن به ۱۰۰ میلیون درجه سانتیگراد می رسد و می تواند هیدروژن را به انرژی تجدیدپذیر ارزان تبدیل کند.

پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
«زاپاتیستا» همراه هیسپان تی وی می شوند

مقیم/«زاپاتیستا» گروهی مبتنی بر ساختارهای مردمی و بومی است که نام این گروه در تاریخچه حرکت ها و شورش های مردمی آمریکا ریشه دوانده است. هیسپان تی وی در مستندی به معرفی این گروه پرداخته است.

پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
مروری بر جرایم بن سلمان در پرس تی وی

مقیم/برنامه «از قلم افتاده» (Under reported) ضمن بررسی بحث های مطرح شده اخیر درخصوص ملک بن سلمان به بررسی جرایمی که وی از زمان به قدرت رسیدن در عربستان مرتکب شده است، می پردازد.

پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi