کد خبر : ۴۸۶۷۸۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶
سلطانی فر: هتاکی ترامپ باعث همدلی ملت ایران شد

مقیم/ وزیر ورزش و جوانان با اشاره به سخنان و مواضع اخیر رئیس جمهوری آمریکا علیه ملت ایران گفت: سخنان هتاکانه دونالد ترامپ باعث همدلی ایرانیان شد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، مسعود سلطانی فر دوشنبه شب در جمع ورزشکاران و جوانان چهارمحال و بختیاری افزود: در 39 سال گذشته هرگاه آمریکا علیه ایران خیز برداشته با واکنش مردم و مسئولان ایران روبرو شده است، به نحوی که این سخنان نسنجیده در هفته گذشته با بی اعتنایی دیگر کشورها همراه بود.
به گفته وی، به جز یکی دو سه کشور میکروسکوپی و کوچک و رژیم جعلی صهیونیستی، کشورهای اروپایی مواضع ترامپ علیه ایران و برجام را تایید نکردند و اروپایی ها نیز بر حقانیت ایران و پایبندی به برجام تاکید کردند.
سلطانی فر افزود: سخنان ترامپ در جعل نام خلیج همیشه فارس نیز باعث همدلی همه ایرانیان در سراسر جهان شد و همه در مقابل این تعرض رئیس جمهوری آمریکا واکنش نشان دادند.
به گفته وی، قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس و قدرت سیاسی و دیپلماسی ایران در مذاکرات برجام بر جهانیان مشخص شد.
وزیر ورزش و جوانان به وجود مردمسالاری دینی در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ایران برای رسیدن به مردمسالاری راه کوتاهی را پیموده است، درحالی که مردمسالاری در برخی از کشورهای جهان یکی دو قرن به طول انجامید.
به گفته وی، به برکت این مردمسالاری دینی، امروز جوانان ایران به راحتی می توانند در جلسه ها، مسئولان استانی یا وزرا را نقد کنند و این از پایه های مردمسالاری دینی است.
معاون وزیر ورزش و جوانان در امور ساماندهی جوانان نیز گفت: به جوانان و مطالبات آنان باید فراجناحی نگاه کرد و مطالبات آن را به صورت جدی و نه شعاری محقق ساخت.
محمد مهدی تندگویان افزود: هم اکنون یک چهارم جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند و اگر دوباره مساله دفاع از کشور رخ دهد، این جوانان هستند که پیشگام خواهند بود.
به گزارش ایرنا، در این نشست ورزشکاران پیرامون حضور بانوان با حجاب اسلامی در مسابقات ملی و بین المللی، ایجاد کمپ اردوبام تیم ملی، ایجاد پایگاه قهرمانی، حمایت از ورزش قهرمانی، حمایت از سمن ها و فعالیت های اجتماعی و ایجاد یک مکان دائمی برای جوانان بحث و تبادل نظر کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : لایحه ضدبرجام     |     وزیر     |     برجام     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi