کد خبر : ۴۹۶۲۳۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
تکذیب یک شایعه توسط سازمان هواپیمایی کشوری

مقیم/ مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در واکنش به برخی شابعات منتشر شده در فضای مجازی درباره اجازه ندادن ایران به هواپیمای سانحه دیده ترکیه ای برای فرود اضطراری این شابعات را تکذیب کرد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: خلبان این هواپیما درخواست فرود اضطراری نداشت و مرکز کنترل فضای کشور نیز همکاری های لازم را در قبال درخواست خلبان صورت داد.
«رضا جعفرزاده» گفت: بر اساس مکالمات خلبان با مرکز کنترل فضای کشور، خلبان به علت بروز مشکل فنی درخواست کاهش ارتفاع می کند و حین کاهش ارتفاع از صفحه رادار خارج می شود. بنابراین پرداختن به این مسائل غیرواقع بجز ایجاد شبه برای افکار عمومی نتیجه ای دربرندارد.
وی اضافه کرد: همکاری 2سازمان هواپیمایی کشوری ایران و ترکیه برای بررسی سانحه از دقایق اولیه آغاز شد و سازمان هواپیمایی کشوری ایران هماهنگی های لازم را در زمینه جست و جو و نجات صورت داد که پیگیری ها همچنان ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، یک فروند هواپیمای شخصی ترکیه ای هنگام عبور از فضای کشور شامگاه یکشنبه در ارتفاعات منطقه حفاظت شده هلن در منطقه دورک اناری شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری سقوط کرد.
این جت شخصی از نوع بمباردیر سری سی. ال 600 ساخت کانادا بود که رجیستر آن در ترکیه صورت گرفته است.
هواپیمای سانحه دیده ترکیه‌ای از شارجه امارات عازم استانبول ترکیه بود.
مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال وبختیاری شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: اجساد جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای ترکیه ای نمونه برداری شد و آزمایش های اولیه پایان یافت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi