کد خبر : ۴۹۹۹۴۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
حدود ۱۰ درصد پرونده های دادگستری از وکیل استفاده می شود

مقیم/ رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای ایران گفت: حدود ۱۰ درصد پرونده های تشکیل شده در دادگستری ها از وکیل استفاده می شود.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا ،مرتضی شهبازی نیا روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری سی امین همایش اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران  بدون اعلام تعداد پرونده های تشکیل شده در محاکم قضایی افزود: استفاده از وکیل به صورت اجباری در محاکم قضایی فرهنگ سازی نشده است.
به گفته وی، تعدادی از وکلا نیز وضعیت معیشتی خوبی ندارند، به گونه ای که در هر کانون تعداد زیادی از وکلا هستند که هزینه تمدید پروانه های وکالت خود را ندارند.
وی اظهار کرد: 60 هزار وکیل در کشور وجود دارد که به دلیل نداشتن پرونده، نزدیک به 20 درصد آنها هزینه تمدید پروانه وکالت ندارند و فعالیت نمی کنند.
شهبازی نیا افزود: به منظور رفع مشکل جامعه وکلا در تلاش هستیم با راههایی که برای دست اندازی دیگران و افراد ناسالم به خدمات حقوقی است، مقابله شود و با پدیده هایی که بازار وکالت را تحت تاثیر قرار می دهد، مقابله شود.
رئیس اسکودا، به فرهنگ سازی برای استفاده از وکیل در پرونده ها تاکید کرد و گفت: با اجازه قانونگذار پیگیر اجباری شدن وکیل برای پرونده ها هستیم.
وی تصریح کرد: در کشورهای دنیا دولت ها در حوزه معاضدت قضایی هزینه های سنگینی را پرداخت می کنند، اما در ایران اعضای کانون وکلا به صورت رایگان کارهای معاضدتی انجام می دهند.
شهبازی نیا افزود: در برخی کانون های وکلای سالانه 13 تا 14 هزار پرونده معاضدتی در سال و 200 تا 300 هزار مشاوره معاضدتی انجام می شود.
سی امین همایش اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران با حضور اعضای هیات مدیره کانون وکلای سراسر کشور 19 و 20 اردیبهشت ماه جاری در چهارمحال وبختیاری برگزار شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مرتضی شهبازی     |     کانون وکلای دادگستری     |     همایش سراسری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi