کد خبر : ۵۳۶۱۰۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
دیدار مدیران منطقه ویژه پتروشیمی و گمرگ

مقیم/مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در دیدار با مدیرکل گمرک بندر امام خمینی(ره): هر چه شرکتهای پتروشیمی بتوانند ظرفیتهای خود را متناسب با توسعه صنایع پایین دست تنظیم کرده و نیاز صنایع پایین دست کشور را تامین کنند به مراتب ارزش آفرینی بیشتری را خواهد داشت.

 
به گزارش مقیم به نقل از سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مدیرعامل و تنی چند از مدیران در ارتباط با گمرک این سازمان صبح روز (دوشنبه 26 فروردین 98) به اداره کل گمرک بندر امام خمینی(ره) رفتند. 
شهیدی نیا، در این دیدار، ضمن تقدیر از همکاری موثر گمرک در جریان خروج تجهیزات امداد رسانی برای حادثه دیدگان سیل فروردین ماه در استانهای کشور، اظهار امیدواری کرد که این وحدت و همکاری بین نهادها و مردم بیش از پیش برای از میان برداشتن مشکلات کشور بکار گرفته شود.  
وی خاطر نشان کرد: در جریان حوادث اخیر که برای کشور افتاد، به وضوح توانستیم اتحادی که در زمان مقابله با یک حادثه بین مردم اتفاق میافتد را شاهد باشیم و این عامل بسیار ارزشمند است.  
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، همچنین ضمن تقدیر از خدمات صادقانه گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته، گفت: تعامل مثبت کمرگ با صنعت پتروشیمی در کاهش تاثیر تحریمهای نفتی تاثیر چشمگیری داشته است و امیدواریم این همکاری در سال 98 ادامه پیدا کند. 
وی افزود: در سال گذشته چیزی حدود 4 میلیارد دلار ارزش صادراتی محصولات پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بوده که اگر نبود این همکاری و تعامل مثبت گمرک و صنعت پتروشیمی، این امر محقق نمی‌شد.  
شهیدی نیا یادآور شد: صنعت پتروشیمی، به عنوان یک صنعت ارزش آفرین، هر جا که کشور با چالش روبرو شده در خدمت کشور و مردم بوده و این رویکرد را در جریان تحریم های قبلی نیز بنحوی نشان داد.  
وی گفت: صادرات در پتروشیمی برای کشور ارزشمند است اما هر چه شرکتهای پتروشیمی بتوانند ظرفیتهای خود را متناسب با توسعه صنایع پایین دست تنظیم کرده و نیاز صنایع پایین دست کشور را تامین کنند به مراتب ارزش آفرینی بیشتری را خواهد داشت و نیازی به صادرات هم نخواهیم داشت.  
در حال حاضر توسعه ظرفیت تولید پتروشیمی نوری، فرصت بسیار خوبی برای واحدهای پایین دست خود از جمله پتروشیمی شهید تندگویان ایجاد کرده است که مثال خوبی برای جایگزینی مناسب داخلی برای صادرات است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سید امید شهیدی نیا     |     بندر امام خمینی(ره)     |     پتروشيمي     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi