کد خبر : ۵۳۶۶۵۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
میزگرد «روندهای جدید در سینمای امروز ایران؛ ترکیه و آلمان» در قرقیزستان

مقیم/میزگرد «روندهای جدید در سینمای امروز ایران؛ ترکیه و آلمان» در دانشگاه روسی ـ قرقیزی اسلاویانی قرقیزستان برگزار شد.

 

به گزارش مقیم، میزگرد «روندهای جدید در سینمای امروز ایران؛ ترکیه و آلمان» در مرکز ایران‌شناسی دانشکده روابط بین‌الملل دانشگاه روسی ـ قرقیزی اسلاویانی قرقیزستان برگزار و آخرین وضعیت و دستاوردهای کشورهای ذکر شده در حوزه فیلم و سینما، حضور در جشنواره‌های بین‌المللی و آثار برخی از کارگردانان شاخص سینمای ایران، ترکیه و آلمان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

آلکسی مالچیک، رییس مرکز آلمان‌شناسی دانشگاه اسلاویانی به دستاوردهای چشمگیر ایران، ترکیه و آلمان در حوزه سینما در یک دهه اخیر اشاره کرد و اظهار کرد: بسیاری از فیلم‌های ساخته شده در این کشورها از قابلیت‌های بالای هنری و محتوا و مضامین ارزشمند اجتماعی برخوردار بوده و ضمن پرداختن به موضوعات و مسائل مبرم اخلاقی، ایده‌های تساهل و چندفرهنگی را مورد توجه قرار می‌دهند.

نوری شیمشکلر، وابسته فرهنگی سفارت ترکیه و پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی ایران در بیشکک به عنوان میهمانان بخش رسمی میزگرد در خصوص وضعیت تولید فیلم و سینما در کشورهای خود سخنرانی کردند.

گولبارا تولوموشوا، منتقد برجسته سینمای قرقیزستان به نقد و بررسی  تولیدات و آثار سینماگران ایرانی، ترک و آلمان پرداخت.

در ادامه، دانشجویان دانشگاه اسلاویانی به ارایه مقالات خود پیرامون بررسی آثار کارگردان ترک فاتح آکین، کارگردانان برجسته ایران و سهم آنها در سینمای جهان، سیمای مهاجران ترک در سینماها و سریال‌های آلمانی، سینمای ایران: گذشته و حال و ستارگان سینمای ترکیه و اتحادیه اروپا پرداختند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سینمای امروز     |     قرقیزستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi