کد خبر : ۵۳۶۶۹۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
اعلام حمایت قاضی‌های شرعی اوگاندا از ملت مظلوم فلسطین

مقیم/قاضی‌های شرعی اوگاندا که امام جمعه نیز هستند، اظهار کردند: در روز جهانی قدس از ملت مظلوم فلسطین حمایت و نفرت خود را از رژیم اشغالگر قدس اعلام خواهیم کرد.

 

به گزارش مقیم ، دفتر مفتی اعظم اوگاندا «شیخ سلیمان کاسوله اِن دیرانگو» با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در اوگاندا، نخستین کارگاه آموزشی با عنوان «توانمندسازی و دانش‌افزائی قاضی‌‌های شرعی به عنوان بالاترین مقام دینی در استان‌ها و مناطق» در مسجد بزرگ چیوبولی برگزار شد.

بروزرسانی سطح فکری و دانش‌افزائی قاضی‌های شرعی استان‌های مختلف، معرفت‌شناسی، اخلاق کاربردی، بررسی شیوه‌های استقلال مالی قاضی‌های شرعی به عنوان عالی‌ترین مقام دینی به دیگران، ایجاد شرکت‌ها و مشاغل درآمدزا، الگو و نمونه بودن قاضی‌ها در جامعه و ... از جمله اهداف این کارگاه آموزشی بود.

مفتی اعظم اوگاندا در بخشی از سخنان خود ضمن تشکر از حمایت رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا در برگزاری این کارگاه آموزشی، بر ضرورت ایجاد وحدت و پرهیز از تفرقه بین مسلمین در جامعه تأکید کرد.

محمدرضا قزلسفلی، به عنوان سخنران اصلی این کارگاه آموزشی با بیان اینکه وحدت، همدلی و وفاق از جمله پیام‌ها و دستاوردهای روزه است، گفت: در حقیقت ماه رمضان حرکت شکوهمندی برای نمایش همدلی و وحدت بین مسلمانان است.

وی در ادامه سخنان خود، گفت: ماه مبارک رمضان مانند حج، ماه میهمانی خدا است و میهمان باید از اموری که مورد پسند میزبان نباشد پرهیز کند.

رایزن فرهنگی کشورمان با تأکید بر حمایت از ملت مظلوم فلسطین گفت: همدردی و کمک به ملت‌های مظلوم و تحت ستم که فلسطین نمونه بارز آن است، بخشی از فرهنگ ماه مبارک رمضان بوده و در مقبولیت روزه‌داری نقش اساسی دارد. 

قزلسفلی افزود: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کامپالا آمادگی آن را دارد که تجربیات خود را در اختیار برگزارکنندگان کارگاه‌های آموزشی، دینی، فرهنگی و علمی مفید اوگاندا قرار دهد.

در ادامه، برخی از قاضی‌های شرعی که امام جمعه نیز هستند، اظهار کردند: در روز جهانی قدس از ملت مظلوم فلسطین حمایت و نفرت خود را از رژیم اشغالگر قدس اعلام خواهیم کرد.

آدم، استاد دانشگاه و تحلیل‌گر اسلامی و شخصیت رسانه‌ای هم در این مراسم، با اشاره به روز جهانی قدس به عنوان میراث امام خمینی(ره) حمایت از ملت مظلوم فلسطین را از جمله وظایف شرعی و انسانی توصیف کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اوگاندا     |     رایزنی فرهنگی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi