کد خبر : ۵۳۶۷۰۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
دلیل اختلاف آمار بازگشت ارز صادراتی

مقیم/وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه دلیل اختلاف آمار بازگشت ارز صادراتی میان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی تفاوت زمانی بود، گفت: بازار متشکل ارزی آماده راه اندازی است.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه  شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: اختلاف آمار اعلامی از سوی وزارت اقتصاد در حوزه میزان بازگشت ارز صادراتی به دلیل زمان اعلام این آمارها است به این معنا که ملاک اعلام آمار وزارت اقتصاد یک مقطعی از زمان و آمار بانک مرکزی در مقطع دیگری از زمان تهیه شده بود؛ پس اختلافی میان دو دستگاه وجود ندارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: صادرکنندگان تصمیمات درستی گرفته اند تا ارز حاصل از صادرات به کشور برگردد. بنابراین آمار بازگشت ارز صادراتی در امروز با دیروز متفاوت است.

وی درباره راه اندازی بازار متشکل ارزی نیز گفت: بر اساس اعلام رئیس کل بانک مرکزی تمام اقدامات حقوقی و مقرراتی در زمینه راه اندازی این بازار انجام شده و تمام آنچه را که باید توسط حاکمیت فراهم می‌شد مورد اقدام قرار گرفته و مابقی کار، مسائل شرکتی بوده که آن هم در حال انجام است.

دژپسند در بخش دیگری از اظهاراتش در خصوص اجرای حذف صفر از پول ملی نیز با بیان اینکه این پیشنهاد هم اکنون در دست بررسی‌های کارشناسی است، ادامه داد: دولت درباره این موضوع تصمیم خواهد گرفت اما باید توجه داشت موضوع فقط حذف صفر نیست بلکه اجرای این سیاست الزاماتی دارد.

این عضو کابینه دوازدهم خاطرنشان کرد: باید پیش بینی‌های لازم در این رابطه صورت گرفته و جزئیات ساختاری آن به تصویر کشیده شود تا در آینده مشکل حقوقی و قضائی برای آن مطرح نشود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ارز صادراتی     |     فرهاد دژپسند     |     وزارت اقتصاد و دارایی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi